KOS Specıal house blend

Üzüm ve cevizin damağınızda bıraktığı zengin aromalar, sütle buluştuğunda fındık ve karamelin kadifemsi dokunuşlarıyla birleşiyor.

İçmeye doyamayacağınız yumuşaklıkta ve her deneyimde ayrı bir lezzet sunan zenginlikte mükemmel bir espresso blend yarattık.

Yılda iki kez hasat edilmeleri sebebiyle her zaman taze, Güney Amerika’nın Colombia ve Brezilya bölgelerinden ihraç edilmiş nitelikli arabica kahve çekirdeklerimizi, Specialty Coffee Association eğitimlerini tamamlayarak, yıllarını kahve çekirdeklerini kendi doğalarına uygun şekilde işlemeye adamış, ödüllü kahve kavurucumuz ile birlikte, haftalık olarak kavuruyor ve gaz salınımlarını tamamlayarak sizlere mükemmel kahve deneyimini yaşatmaları için 7 gün boyunca dinlendiriyoruz. Espresso’nuzu demlemeden hemen önce öğüterek, en zengin aromalara ulaşmanızı sağlıyoruz.

Special House Blend’imizde kullandığımız çekirdeklerimiz;

Colombia Narino Antigua Lot 321
Tür : Arabica - Castillo
Kurutma Methodu : Yıkanmış
Rakım : 1600 - 1750 asl
Notalar : Fındık, Karamel
Dengeli, Temiz Bitiş

Brazil Sorocabana
Tür : Arabica- Catuai Bourbon
Kurutma Methodu : Natural (Gün Kurusu)
Rakım : 950 - 1300 asl
Notalar : Üzüm, Ceviz
Yüksek Gövde, Temiz Bitiş

Her Zaman Taze Filtre Kahvemiz

İyi bir filtre kahve, iyi çekirdek, doğru kavurma, doğru öğütme ve iyi demleme adımlarından geçerek bardağınıza ulaşır. 

 

Dönemsel olarak damak tadınıza farklı deneyimler yaşatacak single origin, arabica çekirdekler seçerek, haftalık olarak kavurup, demlemeden hemen önce öğüterek mükemmel filtre kahve deneyimini size sunmak önceliğimiz. İyi bir demleme için ise Avrupa Kahve Merkezi ECBC standartlarında, SCA'nın önerisi olan, her yönden eşit damlama yöntemi kullanan ve demlenirken kahvenize elle demleme müdahalelelerini yapabilme imkanı sağlayan Moccamaster Filtre Kahve Makinesi mucizesinden faydalanıyoruz. Böylece size kalan sadece kahvenizin keyfine varmak oluyor.

KOS'ta Bu Dönemin Filtre Kahvesi;

Guatemala Antigua Santa Rosa
Tür: Arabica - Cattura
Kurutma Methodu: Yıkanmış
Rakım: 1500 - 1600 asl
Notalar: Elma, Bal
Düşük gövde, Dengeli Asidite